çukurova Rex Rotary özel Yazıcı Servisi

Yazıcı, elektronik ortamdaki grafik ya da metinleri bir kağıt üzerine işleyen alettir. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi Çoğu yazıcı bilgisayara yazıcı kablosu, USB veya RJ45 ile bağlanır. Bazı yazıcılar direkt olarak hafıza kartından, fotoğraf makinesinden ve tarayıcıdan çıktı alabilirler. Modern yazıcıların çoğu faks çekme, tarama ve fotokopi çekme gibi özellikleri içeren çok fonksiyonlu makinelerdir.

Bilgisayarlarımız artık gerek yazılım, gerekse donanım açısından kişisel matbaalarımız olmaya aday. İşin yazılım kısmını kelime işlemci pek çok programla (Microsoft Word, Aldus Page Maker vb.) kolayca ve gerçekten çok detaylı olarak hallede bilmekteyiz. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi Hatta yazılarımıza resim grafik gibi görsel materyalleri de eklemekteyiz. İşte tüm bu eserlerimizi basma aşamasına geldiğimizde karşımıza yazıcılar (Printerler) çıkmakta. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi Yazıcılar bilgisayardaki verinin veya bilgilerin kağıda basılı bir kopyasını alabilmemizi sağlar. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi


Değişik yazma yöntemleri bulunması ve yazıcılarla beraber kullanılan aksesuarların çokluğu nedeniyle mevcut yazıcıları özetlemek oldukça güçtür.

çukurova rex rotary özel yazıcı servisi

Ancak bütün bu kullanım aygıtlarının kullanım amaçları aynıdır. PC'nizde tasarladığınız bir şeyi kağıda basmak için tasarlanmıştır. Bu aşamadan anlaşılacağı gibi aslında karşılığı basıcı olması gereken printer terimi Türkçe'ye yazıcı olarak yerleşmiştir.

Bir yazıcıyı PC'ye bağlamanın en kolay yolu Centronics arabirimini (Paralel bağlantı noktası) kullanmaktır. Ancak bir yazıcının seri bağlantı noktasına bağlanması da mümkündür. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi Yazıcı PC'nizin kullandığı arabirimin aynısını kullanmaktır. Arabirimler arsında pek fark yoktur.hemen hemen her arabirim bilgisayarınızla çalışır. Ancak baskı yöntemleri ve diğer yazıcı özellikleri çok değişir.

çukurova rex rotary özel yazıcı servisi çukurova rex rotary özel yazıcı servisi


Her baskı yönteminin avantajlarından ve dezavantajlarından bahsetmeden önce bir yazıcının kalitesini etkileyen faktörlerden bahsedelim.

Baskı kalitesi birçok faktöre bağlıdır. Baskı kalitesi sıklıkla yazıcının çözünürlüğüne eşittir. Bu terim belirli bir aralığa basılabilecek nokta sayısını belirler ve genellikle DPI (Dots per inch / Inch aşına nokta sayısı) olarak belirlenir.değişik baskı yöntemleriyle erişilebilen çözünürlükler 75 DPI'dan 400 DPI'ya kadar değişir. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi Bazı durumlarda 600 DPI mümkündür.

Ne var ki çözünürlük bir grafik çıktısının kalitesi hakkında güvenilir bir kriter değildir. Genellikle kağıt üzerinde belirlenen çözünür.Yazıcılar alttaki şemada gözüktüğü gibi 7 ana parçada incelenirler.
  • Karakter yazıcılar
  • Nokta vuruşlu yazıcılar
  • Mürekkep püskürtmeli yazıcılar
  • Lazer yazıcılar
  • Isıl yazıcılar
  • UV yazıcılar
  • Kalemli yazıcılarKarakter Yazıcılar
Daktiloya benzeyen bu yazıcı ilk yazıcı örneğidir. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi, Karakterler daktilodaki gibi baskı şeridi ile kağıt üzerine işlenir. Karmaşık elektromekanik yapıları, düşük hızları ve sınırlı grafik baskı yetenekleri nedeniyle günümüzde kullanılmamaktadırlar. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi


Nokta Vuruşlu Yazıcılar
Matris şeklinde baskı iğnelerini bilgisayardan gelen veriler aracılığıyla elektro mıknatıs yardımıyla kağıt ile yazıcı arasında gergin duran şeride nokta vurarak baskı yapan yazıcıdır bu tür yazıcılar, ( çukurova rex rotary özel yazıcı servisi) sadece harf ve rakamlardan oluşan baskı gereksinimi olan muhasebe kayıtlarının basılması gibi işlerde halen kullanılırlar

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar
Nokta vuruşlu yazıcılar ile benzeyen çalışma şekilleri vardır.Vurma noktasının yerini hızla püskürtülen mürekkep alır. Günümüzde en yüksek baskı çözünürlüğüne sahip yazıcılar bu tür yazıcılardır.

Lazer Yazıcılar
Son geliştirilen yazıcı türüdür.yüksek baskı kalitesi ve hızına sahiptir. ( çukurova rex rotary özel yazıcı servisi) fotokopi makinesine benzerleler fakat onları ayıran temel özellik baskı kaynağının bilgisayardan gelen sayısal kodlarının olmasıdır

Isıl Yazıcılar
Duyarlı kağıt üzerine baskı yapan cihazlardır faks cihazlarında da bu yöntem kullanılır.

UV Yazıcılar
Xerox UV ışığa duyarlı kimyasalların birkaç mikrometre ile kaplı özel bir kağıt kullanacak bir mürekkepsiz yazıcı üzerinde çalışıyor. Özel bir uv ışıklı bir çubukla yazıları silme özelliğine sahip çukurova rex rotary özel yazıcı servisi


Kalemli Yazıcılar
Kağıt yüzeyinde özel bir kalem ile gezdirilerek çizilen şekli vektör grafikleriyle yazan cihazlardır. Bu tür yazıcılar, günümüzde nadiren kullanılıyor ve yerini yüksek baskı kalitesine sahip geleneksel geniş formatlı yazıcılara bırakıyor

Hali hazırda piyasada farklı ihtiyaçlara uygun birçok farklı marka ve model bulunmakta. Bunlar arasında seçim yapmadan önce kendi kategorinizi belirlemenizde fayda var. çukurova rex rotary özel yazıcı servisi Yazıcı üretimi yapan firmalar ürünleri üzerinde kullanılacak alanlara göre çeşitli uygulamaya veya ekstra donanım koyarlar. İşte bu ekstra uygulama ve yazılımlar sizin tercih sebebinizi etkileyecek faktörler arasında yer alıyor.

çukurova rex rotary özel yazıcı servisi
0538 827 01 01

Hemen Ara